דשא סינטטי למגרשי כדורגל יתרונות והתפתחויות

ענף הכדורגל העולמי, נמצא כל העת בהתפתחות ובהכנסת שינויים חוקתיים וטכנולוגיים למשחק, במטרה להפוך אותו לאטרקטיבי וחדשני יותר.  בכדי לאפשר את יעילותם של השינויים הללו, דרוש כר דשא ברמה גבוהה, אשר יתרום לשיפור המשחק וביצועי השחקנים. לצורך כך, ניתן לראות מגמה חיובית, שבה קבוצות רבות מעדיפות התקנת כר דשא סינטטי במגרשם הביתי, אשר יאפשר תנאים אופטימאליים לקיום משחק כדורגל באיכות גבוהה, לאורך כל עונות השנה, ללא יוצא מן הכלל.

 

היתרונות בדשא סינטטי

דשא סינטטי במגרשי כדורגל, מחליף למעשה את הדשא הטבעי במגרשים. השינוי מביא עמו יתרונות רבים ומגוונים:

  1. עמידות – באופק מובהק, דשא סינטטי עמיד יותר מאשר דשא טבעי בכל האספקטים האפשריים. דשא סינטטי, עמיד בפני כל מזג אוויר קיצוני ככל שיהיה. הוא תמיד יראה איכותי, ללא קרחות, בורות או שינויי צבע. דשא סינטטי, עמיד בפני שחיקה במיוחד במגרשי כדורגל, שם הפעילות על הדשא היא מאוד אינטנסיבית, אגרסיבית והרסנית לדשא טבעי, אשר זקוק לשיקום לאחר משחק. דשא סינטטי מסוגל להתמודד עם עומסים רבים, ועם שחיקה גסה מרגלי שחקני הכדורגל, ועדיין להישאר איכותי, חזק, ויאפשר את כל התנאים הדרושים, לקיום משחק כדורגל ברמה הגבוהה ביותר.

 

  1. תחזוקה – כאשר מתקינים דשא סינטטי למגרשי כדורגל, אנו מביאים לחיסכון גדול מאוד בעלויות תחזוקה, שכן דשא סינטטי אינו מצריך תחזוקה כלל, למעט ניקוי קליל להורדת אבק ולכלוך. כמו כן, דשא סינטטי מוביל לחיסכון בעלויות מים, שכן לא נדרשת השקיה, וכתוצאה מכך, משפיע גם על חיסכון בהוצאות גינון נלוות.  מבחינת החלפת הדשא, בניגוד לדשא טבעי, אשר מוחלף בתדירות גבוהה עקב שחיקתו, דשא סינטטי, עמיד מאוד ומוחלף אחת ל 10-15 שנים.
  2. בריאות השחקנים – בניגוד לדשא טבעי, שכל נפילה עליו מכאיבה ועלולה לגרום לפציעות שחקנים, דשא סינטטי רך יותר למגע ומוביל לירידה בפציעות השחקנים.
  3. נראות – דשא סינטטי, יראה מרשים ומהודר לאורך כל השנה ובכל שינויי האקלים, דבר אשר יתרום לחוויית הצפייה במשחק, שזה חלק חשוב מאוד ממשחק הכדורגל, התורם להגעת צופים רבים יותר למשחק וכפועל יוצא מכך, מוביל לעלייה ברמת ההכנסות של הקבוצה המארחת.
  4. פיתוח עסקי – את עלויות התחזוקה הרבות אשר נחסכות עם השימוש בדשא סינטטי, משקיעים בקידום נושאים שונים במועדון הכדורגל כגון: פיתוח מחלקות נוער, רווחה, מכשירי אימון ועוד.

עלויות התקנת דשא סינטטי

מבחינת עלויות, דשא סינטטי יקר יותר מדשא טבעי, אך כאשר משקללים את כל הפרמטרים, מיד ניתן לראות בצורה מובהקת שלטווח הארוך, דשא סינטטי מוביל לחיסכון גדול מאוד בעלויות, לעומת דשא טבעי, מבחינת עלויות תחזוקה, החלפה, הוצאות מים ועמידות. כלומר, אמנם העלות של דשא סינטטי גבוהה ועלולה להרתיע, בסופו של דבר, מדובר בהשקעה משתלמת מאוד הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מקצועית.

 

דשא סינטטי למגרשי כדורגל